0

Ozan Utku Büyüyor

100_7199.JPG
Güzel Bebeğim,

Gün geçtikçe büyüyorsun, yeni şeyler öğreniyorsun. Her an bize hangi yeni hünerini göstereceksin diye merakla bekliyoruz. Çok zevkli oluyor:)

Sağa ve sola dönerek emekleme çalışmalarının ardından, denizde kulaç atar gibi sürünmeyi öğrendin önce. Önüne sevdiğin oyuncaklarını koyunca heyecanla ilerlemeye başladın. Gün geçtikçe dizlerini keşfettin. Ellerin ve dizlerinin üzerinde durmayı öğrendin önce, sonra dizini ileri atarak, ellerini kullanarak ilerlemeyi. Şimdi emekliyorsun oğlum, yorulunca da kafanı yere koyup dinleniyorsun.

Emeklemek de yetmiyor artık, yürümek istiyorsun. Ellerinden tutunca koşar adım ilerliyorsun, canın sıkılınca yürümek iyi geliyor sana, çok da hoşuna gidiyor. Otururken bir yerlere tutunup ayağa kalkmaya çalışıyorsun, düşüyorsun, tekrar deniyorsun, biraz destek olunca ayağa kalkabiliyorsun. Bu sıralara bol bol ayağa kalkma alıştırması yapıyoruz. Heyecanla ayakta durmanı ve yürümeni bekliyoruz artık.

Bu arada taklit etmeyi öğrendin. Küçük oyunlarla başladık, senin de çok hoşuna gitti. Artık hergün yeni şeyler keşfediyoruz. Mesela öpücük atıyorum sana, sen de hemen karşılık veriyorsun, bayılıyorum buna. Mesela bfuuu diyorum sana, hemen sen de bfuuuuuu diye bağırıyorsun. Nara atmayı da öğrettik sana, heheeeeytt diyorum, karşılık veriyorsun hemen..

Ellerini ve parmaklarını kullanmayı da öğrendin bu sırada. Sana gel gel yapıyoruz, önce bizim elimize, sonra kendi eline bakıyorsun, gel gel yapıyorsun sen de.. Maşallah diyorum kuzum sana, hergün yeni şeyler öğreniyorsun ve bize de öğretiyorsun.

Geçen hafta babaannen ve deden geldiler, 1. gün yadırgadın tabi ki ama onlar seni hiç zorlamadı, sen de hemen ısınıverdin zaten. Şimdi çok güzel anlaşıyorsunuz. Ne mutlu sana ki dedelerin ve nenelerin var, seni doya doya öpüp kokluyorlar..Bir de dayın ve halan gelseydi, değme senin keyfine yavrum..

Annen.

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back to Top
Paylaş |